تقاضا تصویر تصویری سرگرمی مشاهده

تقاضا: تصویر تصویری سرگرمی مشاهده سرگرمی عکس منتخب روز

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی و تاثیر آن بر بازار طلا ، نخریدن&quot، کمپین &quot

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر اعلام کرد که سیاست‌های دولت در بازار طلا و ارز نتیجه نداده و نوسانات موجود گواه آن است و اگر به جای امنیتی کرد

و تاثیر آن بر بازار طلا ، نخریدن&quot، کمپین &quot

کمپین "نخریدن" و تاثیر آن بر بازار طلا

عبارات مهم : بازار

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر اعلام کرد که سیاست های دولت در بازار طلا و ارز نتیجه نداده و نوسانات موجود گواه آن است و اگر به جای امنیتی کردن بازار ارز پاسخگوی تقاضای مردم بودند و سیستم عرضه و تقاضا را بر اساس نیاز، تنظیم می شد، شاهد این اوضاع نبودیم ولی ایجاد کمپین جهت نخریدن طلا هم نمی تواند بازار را کنترل کند، چراکه ناشی از عوامل دیگری هست.

به گزارش ایسنا، بازار سکه و ارز طی ماه های گذشته با نوسانات بسیاری مواجه بود که البته با زیاد کردن نظارت بانک مرکزی طی روزهای گذشته کم کردن نسبی در قیمت سکه، طلا و ارز ایجاد شده است است.

اما ابراهیم محمدولی – مدیر اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر – در این باره به ایسنا گفت: سیاستی که در این بخش به کار رفته آن طور که باید نتیجه نداده است و هنوز نتیجه مطلوب و آرامش به بازار طلا و ارز برنگشته است که نشان می دهد دولت سیاست مناسبی در حوزه عرضه و تقاضا جهت این بازار در پیش نگرفته و سیستم عرضه و تقاضا تراز نیست. البته بعضی طلا و پول ارزش را به مسیرهای دیگری می برند.

و تاثیر آن بر بازار طلا ، نخریدن&quot، کمپین &quot

وی افزود: هم اکنون قیمت سکه تمام طرح تازه دو میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، سکه تمام طرح قدیم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، نیم سکه یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و ربع سکه ۶۹۵ هزار تومان هست. همچنین سکه گرمی ۴۱۰ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۷ عیار ۹۲۰ هزار تومان، یک مثقال طلای ۱۸ عیار ۹۷۹ هزار و ۲۵۰ تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار ۲۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد.

محمدولی یادآور شد: در بازار ارز نیز قیمت دلار به ۷۰۸۰ تومان رسیده هست. یورو ۸۰۶۰ تومان معامله می شود و درهم نیز ۱۸۸۴ تومان قیمت دارد.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر اعلام کرد که سیاست‌های دولت در بازار طلا و ارز نتیجه نداده و نوسانات موجود گواه آن است و اگر به جای امنیتی کرد

کمپین سلبریتی ها و بازار طلا

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان طلا و جواهر ادامه داد: اینکه از سوی بعضی از سلبریتی ها گفته می شود که کمپین نه به گرانی راه بیندازید و در پی آن به طلا هم اشاره می شود که نخرید تا ارزان شود، نشان می دهد اطلاعات فنی در مورد طلا در جامعه کم هست، آیا که طلا عوامل مختلفی دارد و بااهمیت ترین عامل نوسان آن قیمت های جهانی است و از آن نشأت می گیرد؛ بنابراین این که گفته می شود نخرید تا ارزان شود ممکن است با کم کردن تقاضا در مقطع کوتاهی شاهد کم کردن قیمت جزئی باشیم ولی نمی تواند اثر چندانی روی قیمت طلا بگذارد.

اگر بانک مرکزی تقاضا را پاسخ می داد وضع سکه بهتر می شد

وی گفت: از زمانی که بازار ارز امنیتی شد و کسانی که در این بازار کار می کردند، طبیعتا نمی توانند فعالیت های قبلی خودشان را داشته باشند و پول هایشان را به خرید سکه یا طلای آب شده است تخصیص داده شده است داده اند تا از این طریق پولشان را انتقال بدهند. بنابراین این مسئله باعث شده است بازار سکه هم ناآرام شود ولی به نظر می رسد اگر بانک مرکزی این مسئله اقتصادی و نوسان بازار سکه را به گونه ای دیگر مدیریت می کرد، اوضاع بازار سکه بهتر می شد.

و تاثیر آن بر بازار طلا ، نخریدن&quot، کمپین &quot

محمدولی تصریح کرد: اگر بانک مرکزی عرضه و تقاضا در بازار سکه و ارز را تنظیم می کرد و هر چه مردم می درخواست کردند را در اختیارشان می گذاشت، شرایط بهتر از الان بود، آیا که تجربه نشان داده فضای بازار اقتصاد هر قدر راحت تر و آزادتر باشد، کمک بیشتری به آرامش زیاد در بازار می کند.

واژه های کلیدی: بازار | مرکزی | میلیون | بازار کار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz